خرید کردیت سامکی

تشریح کامل قابلیت Anti-Rollback شیائومی

Mehdi.Sarvari

کاربر شناخته شده
ناظر ارشد
اعتبار کسب شده
257
با عرض سلام و خسته نباشید

به طور خلاصه بگم این قابلیت Anti-Rollback رو شیائومی گذاشته که ملت نتونن دانگرید کنند
و اگر مرتکب همچین خطایی شدید بدونین که عواقب سختی داره گوشی بریک میشه و باید از edl آنبریک بشه و هرکسی نمیتونه از اونجا فلش کنه چون اونجا رو محدود کرده به تعمیرکاری مجاز خودش و
کلا از این داستانا

گوگل تو نسخه اندروید 8 این قابلیت رو اضافه کرد تو اندروید 9 اجباریه ..پس حواستون به دانگرید باشه تو بقیه برند ها
تفاوت بین گوگل و شیائومی اینجاس که اگر مثلا گوگل رو آنلاک بوتلودر کنین این قابلیت غیرفعال میشه
ولی شیائومی غیرفعال نمیشه پس خیال باطل نکنین

لیست مدل هایی که در حال حاضر فعال هست رو میبینین که باید احتیاط کرد

در ادامه یه بررسی کنیم چطور ضرر نکینم تو این اوضاع داغون

گوشی که براتون اومد ببرید فست بوت کد زیر رو بزنین

کد:
fastboot getvar anti

اگر جلو anti عدد نیومد که خوشحال باشید هرکار دوس داشتید بکنین
ولی اگر مثل تصویری که گذاشتم عدد اومد مثلا اینجا 4 اومده باید فایل فلشتون 4 یا بالای 4 باشه

حالا از کجا بفهمیم فایل فلشمون مناسب هست یا نه
راه زیاده ولی مطمئن ترین راه اینه که فایلی که دانلود کردید رو آنزیپ( اکسترک ) کنین و فایل flash-all.bat روبا برنامه های آفیس مثل Notepad+
باز کنین و به عدد جلو CURRENT_ANTI_VER=# دقت کنین که همونطور که تو تصویر میبینین زده
4

پس این فایل مناسبه برای فلش

ببخشید که زیاد شد از حوصله خارج شد..
موفق باشید

jakeee

کاربر شناخته شده
کاربر فارس
مرکز دانلود
شهر
............
اعتبار کسب شده
223
فقط اونایی که تو لیست yes خورده؟

farhad0909

کاربر شناخته شده
اعتبار کسب شده
43
سلام و ممنون از شما
با edl هم دانگرید کنیم بازم بریک میشه ؟
مدل های جدید مگر با کابل edl به حالت edl نمیره ؟

محمدیان

کاربر شناخته شده
کاربر فارس
شهر
اصفهان
اعتبار کسب شده
0
با عرض سلام و خسته نباشید

به طور خلاصه بگم این قابلیت Anti-Rollback رو شیائومی گذاشته که ملت نتونن دانگرید کنند
و اگر مرتکب همچین خطایی شدید بدونین که عواقب سختی داره گوشی بریک میشه و باید از edl آنبریک بشه و هرکسی نمیتونه از اونجا فلش کنه چون اونجا رو محدود کرده به تعمیرکاری مجاز خودش و
کلا از این داستانا

گوگل تو نسخه اندروید 8 این قابلیت رو اضافه کرد تو اندروید 9 اجباریه ..پس حواستون به دانگرید باشه تو بقیه برند ها
تفاوت بین گوگل و شیائومی اینجاس که اگر مثلا گوگل رو آنلاک بوتلودر کنین این قابلیت غیرفعال میشه
ولی شیائومی غیرفعال نمیشه پس خیال باطل نکنین

لیست مدل هایی که در حال حاضر فعال هست رو میبینین که باید احتیاط کرد

در ادامه یه بررسی کنیم چطور ضرر نکینم تو این اوضاع داغون

گوشی که براتون اومد ببرید فست بوت کد زیر رو بزنین

کد:
fastboot getvar anti

اگر جلو anti عدد نیومد که خوشحال باشید هرکار دوس داشتید بکنین
ولی اگر مثل تصویری که گذاشتم عدد اومد مثلا اینجا 4 اومده باید فایل فلشتون 4 یا بالای 4 باشه

حالا از کجا بفهمیم فایل فلشمون مناسب هست یا نه
راه زیاده ولی مطمئن ترین راه اینه که فایلی که دانلود کردید رو آنزیپ( اکسترک ) کنین و فایل flash-all.bat روبا برنامه های آفیس مثل Notepad+
باز کنین و به عدد جلو CURRENT_ANTI_VER=# دقت کنین که همونطور که تو تصویر میبینین زده
4

پس این فایل مناسبه برای فلش

ببخشید که زیاد شد از حوصله خارج شد..
موفق باشید

سلام

روش هایی هم برای دور زدنش هست که قابل انجام هست .

در بعضی مدل ها با یک سری فایل ایمیج که نیازمند انلاک بوتلودر هست و روش های دیگر .

Mehdi.Sarvari

کاربر شناخته شده
ناظر ارشد
اعتبار کسب شده
257
سلام و ممنون از شما
با edl هم دانگرید کنیم بازم بریک میشه ؟
مدل های جدید مگر با کابل edl به حالت edl نمیره ؟

تمام توضیحات بالا برای محیط خارج از edl هست ...من تست نکردم ولی فکر نمیکنم مشکلی باشه اونجا برای دانگرید

Mehdi.Sarvari

کاربر شناخته شده
ناظر ارشد
اعتبار کسب شده
257
سلام

روش هایی هم برای دور زدنش هست که قابل انجام هست .

در بعضی مدل ها با یک سری فایل ایمیج که نیازمند انلاک بوتلودر هست و روش های دیگر .
بله فایل های dummy image هست که جدای از دورزدن برای فلش کاستوم رام ها بایداز همین روش استفاده کرد

hesam.ah

کاربر تازه وارد
شهر
تهران
اعتبار کسب شده
0
با سلام و درود
خیلی خوشحالم که بالاخره یه فروم فارسی که هنوز فعاله تو زمینه موبایل رو باهاش اشنا شدم
من یه mi 9 مشتری برام اورده که ال سی دی تعویض شده و گویا ال سی دی IC روشه
رو اندروید 9 داشت خیلی راحت کار میکرد تا اینکه من به اندروید 10 از طریق ota اپدیت کردم حالا تاچ ال سی دی از کار افتاده...
گوشی انلاک هست و الان miui 11 روشه و باید به miui 10 دانگرید بشه با اندروید 9
من وضعیت anti roolback رو چک کردم از طریق فست بوت که شماره انتی رول بک 1 بود{fastboot getvar anti 1 } حالا سوال اینکه من میتونم miui 10 رو روش فلش کنم و اصطلاحا رول بک کنم؟
لازم به ذکر که ال سی دی تست کردم رو اندروید 9 کار میکنه رو گوشی همکارم،فکتوری ریست و... هم انجام شده با تشکر

Mehdi.Sarvari

کاربر شناخته شده
ناظر ارشد
اعتبار کسب شده
257
با سلام و درود
خیلی خوشحالم که بالاخره یه فروم فارسی که هنوز فعاله تو زمینه موبایل رو باهاش اشنا شدم
من یه mi 9 مشتری برام اورده که ال سی دی تعویض شده و گویا ال سی دی IC روشه
رو اندروید 9 داشت خیلی راحت کار میکرد تا اینکه من به اندروید 10 از طریق ota اپدیت کردم حالا تاچ ال سی دی از کار افتاده...
گوشی انلاک هست و الان miui 11 روشه و باید به miui 10 دانگرید بشه با اندروید 9
من وضعیت anti roolback رو چک کردم از طریق فست بوت که شماره انتی رول بک 1 بود{fastboot getvar anti 1 } حالا سوال اینکه من میتونم miui 10 رو روش فلش کنم و اصطلاحا رول بک کنم؟
لازم به ذکر که ال سی دی تست کردم رو اندروید 9 کار میکنه رو گوشی همکارم،فکتوری ریست و... هم انجام شده با تشکر
درود خوشاومدید
این یه مشکل عجیب جهانی هست که همه درگیرشن
بعضا تونستن این مشکلو با این روش حل کنن
1. Open settings
2. Activate developer options (My device > Tap 8 times on "MIUI-Version")
3. Settings > Additional Settings
4. Developer options
5. Disable MIUI-Optimizations (at the very bottom).
6. Reboot

همونطور که بالا هم گفتم با دانلود رام و نگاه به فایل flash-all.bat میتونین جزئیات رو ببینین
ولی یه نگاه به بعضی فروم ها مثل xda انداختم کسی مشکل خاصی با دانگرید نداشته فقط انلاک بوتلودر فراموش نشه

آخرین ویرایش:
بالا