خرید کردیت سامکی

::::: حل مشکل خاموشی گوشی n85 بعد از فلش برای اولین بار در دنیای GSM از سعید موبایل لاهیجان :::::

وضعیت
موضوع بسته شده است.

j.a.f

کاربر شناخته شده
اعتبار کسب شده
0
::::: حل مشکل خاموشی گوشی N85 بعد از فلش برای اولین بار در دنیای GSM از سعید موبایل لاهیجان :::::​

بعد از چندین روز تلاش برای حل این این مشکل و نیافتن راه حل کاربردی و درست در سایت های ایرانی و خارجی بالاخره تلاش تیم سعید موبایل لاهیجان به نتیجه رسید.

بسیار مشاهده شده که این مشکل در تمامی سایت های ایرانی و خارجی برای همکاران عزیز پیش آمده و راه حل مناسبی برای آن وجود نداشته. به امید اینکه کاربران این سایت حداکثر استفاده را از این راه حل ببرند

بارها مشاهده شده که این گوشی در ورژن 30 و پایینتر وقتی فلش می شوند دچار مشکل شده و بعد از فلش کامل دیگر گوشی بوت نمیشود و به حالات Localو Test برای انجام عملیات Factory نمی روند

و حتی با تمامی باکس ها و حالات فلش با USB و F-BUS دیگر گوشی بالا نمی آید و تنها ویبره میزند و به هیچ وجه حتی فلش تک فایل یا 2 فایل یا 3 فایل یا رایت فایل فلش RM-334 بجای RM-333 مشکل مرتفع نمی شود و حتی از PM گوشی نیز نمی توان بکاپ گرفت.

حال می پردازیم به راه حلی که کمی برای همکاران خرج دارد :

1- فلش توسط باکس MT و کابل 10 پین با آخرین ورژن (30)

لاگ عملکرد :

Processing File: RM-333_20.175_prd.core.fpsx
Boot...
RAPIDOv11_2nd.fg
RAPIDOv11_algo.fg
CMT Certificates
NPC 0x0200
HWC 0x0100
CCC 0x0200
C:\Program Files\GriffinTeam\MT-Box\rpls\356376026219448_9.rpl
Erase RAP3 [00040000 - 00082FFF]
Erase RAP3 [00083400 - 003FFFFF]
Erase RAP3 [00800000 - 00D5FFFF]
Erase RAP3 [00D60000 - 09F7FFFF]
Erase[155.25 MB]...
Waiting response for 320 Sec...in 2.39s
Flash[94.38 MB]...in 137.80s
* * Processed file in 149.14 seconds
Processing File: RM-333_20.175_002_000_U001.uda.fpsx
Low level format...OK
Boot...
RAPIDOv11_2nd.fg
RAPIDOv11_algo.fg
Erase RAP3 [09F80000 - 0F71FFFF]
Erase[87.63 MB]...
Waiting response for 320 Sec...in 0.86s
Flash[13.51 MB]...in 20.06s
* * Processed file in 38.88 seconds
Extract content...OK
Processing File: RM-333_20.175_022_prd.language.fpsx
Boot...
RAPIDOv11_2nd.fg
RAPIDOv11_algo.fg
Erase RAP3 [07D20000 - 0957FFFF]
Erase[24.38 MB]...
Waiting response for 320 Sec...in 0.53s
Flash[15.23 MB]...in 22.38s
* * Processed file in 31.05 seconds
* * * Phone flashing done in 4: 6 minutes
Post Flash serial tunning of phone....
Pooling mode for full factory set...
V ICPR72_09w09/02-03-09/RM-333 (c) Nokia
IMEI: 356376026219448
Factory Default Settings...OK​

2- فلش با ورژن 20 (بدون استفاده از تیک دانگرید ؛ چون گوشی توانایی دانگرید شدن را ندارد)

در این مرحله گوشی شما روشن شده اما بصورت Phone Startup و سیم لاک گوشی خراب شده و به شکل زیر می شود :

CONFIG KEY: 0000000000000000
PROVIDER KEY: 0000000000000000
Provider: Unknown provider
Key Code count: 0, FBUS Code count: 0​

3- فلش با ورژن 30 و آپگرید کردن گوشی (البته این مرحله اجباری نمی باشد)

4- استفاده از RAPIDO RPL برای ترمیم سیم لاک گوشی

5- لذت بردن از گوشی روشن و نپرداختن تاوان

باز هم راه حلی دیگر از تیم سعید موبایل لاهیجان برای تمام همکاران عزیز هم وطن
منتظر راه حل های دیگر باشید​

بهشت تعمیركاران

کاربر شناخته شده
شهر
**** آشیانه تعمییرات ****
اعتبار کسب شده
0
با سلام

كافیه فیلدهای پی ام را كاملا اریز كنید ( از قبل, از پی ام بطور كامل بك آپ بگیرید )

بعد متوجه موضوعی می شوید كه بطور كامل طرز تفكرتان تغییر می كند

j.a.f

کاربر شناخته شده
اعتبار کسب شده
0
با سلام

كافیه فیلدهای پی ام را كاملا اریز كنید ( از قبل, از پی ام بطور كامل بك آپ بگیرید )

بعد متوجه موضوعی می شوید كه بطور كامل طرز تفكرتان تغییر می كند

همکار و دوست گرامی و قتی این مشکل برای این گوشی پیش بیاد دیگه به هیچ وجه بکاپ گرفتن از Pm امکان پذیر نیست (این راه حل مشکل است نه پیشبینی خاموشی گوشی بعد از فلش)

بهشت تعمیركاران

کاربر شناخته شده
شهر
اعتبار کسب شده
0
همکار و دوست گرامی و قتی این مشکل برای این گوشی پیش بیاد دیگه به هیچ وجه بکاپ گرفتن از Pm امکان پذیر نیست (این راه حل مشکل است نه پیشبینی خاموشی گوشی بعد از فلش)

خوشحالم كه بحث داره علمی می شه

اگر نتوانیم از پی ام بك آپ بگیریم یعنی یكجای كارمان مشكل دارد یا قفل امنیت از بین نرفته است فقط ظاهری گوشی درست شده است

پی ام

آر پی ال

و یك فایل جدید كه در نوكیا وجود دارد كه افراد محدودی از آن باخبر هستند ( نام فایل مهم نیست بلكه دور زدن امنیت نوكیا مهم است )

آیا رابطه ای بین آنها وجود ندارد كه كار را برای تعمییركار مشكل كرده است ؟

آیا آر پی ال با فایل جدید تضاد ندارند ؟

رسیدن به جواب این سوالات را فقط واگذار به یك كاربر عزیز و مهربان می كنم

masih455

کاربر شناخته شده
شهر
نصف جهان
اعتبار کسب شده
0
با سلام
راه حل شما درست است چون من مدتی است که این مشکل را حل کرده بودم و از این راه استفاده میکردم ولی مشکل دیگری هم بعد از این کار به وجود میآید و ان اینست که دقیقا بعد از استفاده از RapidoRPL در اکثر موارد به دلیل خراب شدن سوپر دانگل گوشی با مشکل ریست مواجه میشودو این که میگم اکثر موارد بخاطر این موضوع است که از 15 گوشی که من تاحالا با این روش درست کردم و خیلی از مدلهای دیگرو هم شامل میشود فقط ا عدد آن این مشکل را ندارد.
این مسئله را 1 ماه پیش در فروم باکس MT مطرح کردم و تنها جوابی که تونستند بهم بدند این بود که باید از RPL استفاده کنید.
امیدوارم که کمی تونسته باشم مسئله را روشن کرده باشم.

بهشت تعمیركاران

کاربر شناخته شده
شهر
اعتبار کسب شده
0
با سلام
راه حل شما درست است چون من مدتی است که این مشکل را حل کرده بودم و از این راه استفاده میکردم ولی مشکل دیگری هم بعد از این کار به وجود میآید و ان اینست که دقیقا بعد از استفاده از RapidoRPL در اکثر موارد به دلیل خراب شدن سوپر دانگل گوشی با مشکل ریست مواجه میشودو این که میگم اکثر موارد بخاطر این موضوع است که از 15 گوشی که من تاحالا با این روش درست کردم و خیلی از مدلهای دیگرو هم شامل میشود فقط ا عدد آن این مشکل را ندارد.
این مسئله را 1 ماه پیش در فروم باکس MT مطرح کردم و تنها جوابی که تونستند بهم بدند این بود که باید از RPL استفاده کنید.

با سلام به شما

:41::41::41:باید به شما آفرین گفت :41::41::41:

این گوشی فكر نكنم بطور كامل به حالت لوكال مد با تست مد برود ( آیا این چنین نیست ؟ )

j.a.f

کاربر شناخته شده
اعتبار کسب شده
0
با سلام

ممنون از اشاره شما
بله حرف شما کاملا درست است چون MT قدرت ترمیم کامل سیم لاک را ندارد و در بعضی موارد گوشی دچار ریست می شود . من تاحال روی 3 گوشی تست کردم که مشکل ریست پیش نیامد . اما احتمال اینکه اینطور شود بالاست . یا باید مشتری را 1 ماه نگاه داشت تا RPL تهیه شود یا باید 360 هزار تومان گوشی برایش تهیه کرد یا این راه ...

اما فعلا تنها راه حل برای فرار از تاوان مادی و زمانی همین است

mohammadhadi

کاربر شناخته شده
مدیر ارشد
اعتبار کسب شده
237
سلام
بسیاری از خاموشی گوشیهای رپیدو بعد از فلش مربوط به خرابی سیملاک و یا سریال میشود بنابراین توصیه اکید به همکاران میکنیم که حتما قبل از فلش بکاپ بگیرند و از کابل اف باس استفاده کنند.
استفاده از فایل eno هم در بسیاری موارد جوابگو خواهد بود:

atlantis14188

کاربر شناخته شده
اعتبار کسب شده
0
بله دوست عزیز منم با نظر شما کاملا موافقم تنها راه همون گزینه rpl سرور نوکیا هست چون بخاطر کامل نبود سرویس rapido تیم mt بازم بخاطر اختلاف در پابلیک کدها و کدها محاسبه شده سرور mt گزینه watchdog گوشی 90 درصد فعال میشه و باعث ریستارت گوشی میشه بخاطر همین حتما نیاز به rpl گزینه سوپر دانگل هم تنها برای عملیات sx4 کارایی داره و بدون وجود اون در گوشی شما نمیتونید عملیات بایپس سکیوریتی برای رایت pm در سری bb5 انجام بدید اللاخصوص در گوشیه های جدید نوکیا (5800 , n97 و ... ) که بصورت نرم افزاری فیلد 308 محافظت میشه .

A

ARASH SHANTIA

مهمان
دوستان من با ام تی بعدازدرست کردن سیم لاک تواین گوشی مشکل ریست بوجود میاد سایت ارپی ال هم که حالا حالا هابسته هست پس فقط یک گزینه میمونه باک...................س جنیو.یکیشوداریم میخریم روزهای اینده خبرش میرسه

3039

کاربر شناخته شده
کاربر فارس
شهر
بندر انزلی
وب
www.3039.ir
اعتبار کسب شده
0
دوستان من با ام تی بعدازدرست کردن سیم لاک تواین گوشی مشکل ریست بوجود میاد سایت ارپی ال هم که حالا حالا هابسته هست پس فقط یک گزینه میمونه باک...................س جنیو.یکیشوداریم میخریم روزهای اینده خبرش میرسه

دوست عزیز من خیلی وقت هست كه این باكس رو دارم و فكر نمیكنم با خریدن این باكس این مشكل شما حل بشه .

banehcity

کاربر شناخته شده
کاربر فارس
اعتبار کسب شده
0
من هر كاري كردم نتونستم سيم لاك 85 رو درست كنم اين پيغامو مي ده:

3
56376025948930
searching loader
rapidov11_2nd.fg
status successfull
using account: Saeedssh
connect...
Resp:
O/0110/hello there
login...
Ok, available count
99;
e/400/command execution error;

server returned error
e/400/command execution error

haamidd

کاربر تازه وارد
اعتبار کسب شده
0
واقعا از فارس جی اس ام دیگه انتظار نداشتم كه مدیران اجازه بدن این همه اطلاعات غلط و الكی تو سایت باشه مگه زورتون كردن كه نظر بدین بابا وقتی چیزی نمیدونید چیزی نگید این جوری خیلی بهتره و مردم دعاتون میكنن
براي فلش n85 با كابا يا usb و باكسي mt و ورزن 31.10 به جاي 30.019 حتما مشكلتون حل ميشه و نيازي به كرديت و اين جور *********** نيست اينم فايلها

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ramin_Afshan

کاربر شناخته شده
کاربر فارس
شهر
تجریش
وب
www.blackberrynikan.com
اعتبار کسب شده
0
واقعا از فارس جی اس ام دیگه انتظار نداشتم كه مدیران اجازه بدن این همه اطلاعات غلط و الكی تو سایت باشه مگه زورتون كردن كه نظر بدین بابا وقتی چیزی نمیدونید چیزی نگید این جوری خیلی بهتره و مردم دعاتون میكنن
براي فلش n85 با كابا يا usb و باكسي mt و ورزن 31.10 به جاي 30.019 حتما مشكلتون حل ميشه و نيازي به كرديت و اين جور چرت و پرتا نيست اينم فايلها

با سلام خدمت شما دوست عزیز

میتوانید به نحو بهتری هم راهکار خود را عنوان کنید.

در ضمن این تاپیک متعلق به 3 ماه پیش میباشد و در ان زمان ورزن 31.101 هنوز نیامده بود.

موفق باشید.;)

این هم تاریخی است که این ورزن در سایت اپلود شده است.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

موبایل بوعلی

کاربر شناخته شده
کاربر فارس
شهر
شیراز
وب
www.fars-gsm.com
اعتبار کسب شده
0
براي فلش n85 با كابا يا usb و باكسي mt و ورزن 31.10 به جاي 30.019 حتما مشكلتون حل ميشه و نيازي به كرديت و اين جور چرت و پرتا نيست اينم فايلها
خوب شما هم از اون سری كاربران عزیزی هستید كه بدون توجه به تاریخ ارسال یك موضوع, اضهار فضل مینمایید.
شاید آن زمان كه این تاپیك در انجمن فارس ارسال شده بود شما هنوز گوشی n85 را ندیده و لمس نكرده بودید.

حال آنكه n85 را ما قدیمی كردیم و شما تازه روی آن استاد شده اید. :1:
و لازمه بدونید كه همه بحثهای گوشی n85 در این تاپیك نیست و تاپیكهای متعددی برای رفع این مشكل در انجمن ایجاد گردیده است و بهتر است برای پیدا كردن آنها از كلید جستجو استفاده نمایید.

موفق باشید.

Morteza Saeidi

کاربر شناخته شده
کاربر فارس
شهر
www.icstore.ir
وب
www.icstore.ir
اعتبار کسب شده
0

سلام
اوه اوه چقدر هم توپتون پره:71:
عزیزم از این به بعد وقتی خواستین همه رو به توپ ببندین قبلش محض احتیاط یک نگاه به تاریخ پست هم بندازین.

j.a.f

کاربر شناخته شده
اعتبار کسب شده
0

دوست عزیز اون زمانی که بنده روی این گوشی کا میکردم فکر نمیکنم شما هنور این گوشی رو دیده بودید
بله بنده زمانی که دنبال راه حل میگشتم حتی یک راه نمایی کوچک نه در سایت های ایرانی بلکه کلمه ای هم در سایت Gsmhosting نبود . با خیلی از مدیران سایت ها هم تماس گرفته بودم (دکتر... و ...) و کسی راهی نداشت یا راه های اشتباه می دادند

تشکر می کنم از نحوه بیان و ادب شما

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا