خرید کردیت سامکی

اخبار سفر مدیران ارشد سافت بانک به سئول برای فروش احتمالی آرم به سامسونگ

News & Updates

کاربر شناخته شده
ربات
ارسال ها
31,967
وب
www.fars-gsm.com
اعتبار کسب شده
-464
جهت مشاهده تصاویر میبایست ثبت نام نمایید

و اظهار کرده که در ماه اکتبر (هفته‌های آینده) قصد دارد برای اولین بار در سه سال گذشته برای ایجاد اتحاد استراتژیک و خرید احتمالی آرم توسط سامسونگ به کره جنوبی سفر کند. Masayoshi Son همچنین بیان کرد: “من مشتاقانه منتظر این سفر هستم و می‌خواهم در مورد اتحاد استراتژیک میان Arm و سامسونگ بحث کنم.” با این حال نمایندگان سافت بانک و رئیس آن جزئیات بیشتری در این ارائه نکردند.

با این وجود طبق نقل قول رئیس این مؤسسه سرمایه‌گذاری مالی می‌توان فهمید که ماهیت استراتژیک، احتمالا تصمیم بنیادینی خواهد بود و برخی گمانه‌زنی‌ها از احتمال فروش آرم به سامسونگ حکایت دارد. نایب رئیس سامسونگ نیز این دیدار را تایید کرده و او اذعان کرد که هنگامی که ریاست سافت بانک به سئول بیاید احتمالا نوعی پیشنهاد درباره آرم را ارائه خواهد کرد.

رشد سهام کمپانی های تولیدکننده نیمه هادی کاهش یافته و سافت بانک در نظر دارد حداقل بخشی از آرم را به سامسونگ بفروشد​


سافت بانک مدت‌هاست که در نظر دارد کمپانی آرم را به فروش برساند و در اوایل سال جاری فروش Arm به انویدیا پس از سروصدای زیاد شرکت‌هایی مانند کوالکام و همچنین اقدامات قانونی کمیسیون تجارت فدرال آمریکا لغو گردید. پس از عدم موفقیت این معامله، سافت بانک بر عرضه اولیه عمومی سهام آرم در بازار بورس نیویورک در سال 2023 با ارزش حداقل 60 میلیارد دلار تمرکز کرده اما برنامه‌ای نیز برای حفظ سهام محدود در این کمپانی دارد.

جهت مشاهده تصاویر میبایست ثبت نام نمایید


در همین راستا شاخص SOX که برای کمپانی‌‎های نیمه‌هادی در نظر گرفته می‌شود به پایین‌ترین میزان خود در 12 ماه گذشته رسیده است و با توجه به کاهش قابل توجه فروش پردازنده‌ها و رم، بعید به نظر می‌رسد که به زودی این شاخص بهبود پیدا کند. در نتیجه SoftBank احتمالا تردیدهای منطقی در این زمینه دارد و به دنبال ارزش‌گذاری اولیه 60 میلیارد دلاری آرم است.

در همین رابطه فروش آرم یا حداقل بخشی از آن به سامسونگ، ممکن است از نظر مالی برای آرم بیشتر منطقی به نظر برسد و حتی این شرکت ژاپنی می‌تواند با مذاکره با سامسونگ قیمت آرم را در نظر سایر خریداران افزایش دهد. برای سامسونگ نیز خرید آرم شاید از نظر استراتژیک مهم باشد و سامسونگ همین حالا نیز از معماری CPU و هسته‌های طراحی شده توسط Arm در تراشه‌های گوشی‌های هوشمند خود استفاده می‌کند.

خرید Arm می‌تواند سامسونگ را یک شبه به یک شرکت قدرتمند در بخش پردازش مرکزی و گرافیکی تبدیل کند و این خرید ممکن است برای شرکتی که به طور مداوم در ساخت هسته‌های CPU مبتنی بر Arm در رقابت بود و اغلب شکست خورده مفید باشد. با این حال هیچ تضمینی وجود ندارد که چنین معامله‌ی عظیمی توسط نهادهای دولتی ناظر به صورت کامل تایید شود. در همین حال خرید بخشی از آرم نیز برای اطمینان از عدم کنترل کمپانی توسط یک شرکت رقیب نیز می‌تواند برای سامسونگ منطقی باشد.


 
بالا