خرید کردیت سامکی

اخبار کندترین و پرسرعت ترین اینترنت جهان در ماه اخیر + جایگاه ایران (سپتامبر 2021)

News & Updates

کاربر شناخته شده
ربات
ارسال ها
28,388
وب
www.fars-gsm.com
اعتبار کسب شده
-394
جهت مشاهده تصاویر میبایست ثبت نام نمایید

طبق روال هر ماه آماری از وضعیت اینترنت در ماه گذشته ارائه کرده است. در ادامه این مطلب گزارشی خواهیم داشت از کندترین و پرسرعت ترین اینترنت جهان در ماه سپتامبر و جایگاه ایران در این رده‌بندی. با ما همراه باشید.

به گزارش سخت‌افزارمگ، میانگین سرعت اینترنت در ماه گذشته رشد خوبی داشته و از 56.74 به 63.15 مگابیت بر ثانیه رسیده است. میانگین سرعت آپلود 13.37 مگابیت بر ثانیه و میزان تأخیر 36 میلی ثانیه بوده است. میانگین سرعت اینترنت ثابت پهن‌باند نیز از 110.24 به 113.25 مگابیت بر ثانیه رسیده است. سرعت آپلود 62.45 مگابیت بر ثانیه و تأخیر آن 19 ثانیه بوده است.

جهت مشاهده تصاویر میبایست ثبت نام نمایید

کندترین و پرسرعت ترین اینترنت چهان در ماه سپتامبر 2021​


در بخش اینترنت همراه امارات متحده عربی همچنان بالاترین سرعت را به شهروندان خود ارائه می‌کند. میانگین سرعت دانلود اینترنت همراه در این کشور 238.06 مگابیت بر ثانیه است. پس از امارات، کره جنوبی، نروژ، قطر، چین، کویت، عربستان سعودی، قبرس، بلغارستان و سوئیس در رتبه‌های بعدی هستند.

در بخش اینترنت ثابت کشور موناکو با میانگین سرعت دانلود 261.82 مگابیت بر ثانیه و با دو پله صعود این ماه در رتبه نخست قرار گرفته است. سنگاپور، هنگ کنگ، رومانی، سوئی، دانمارک، تایلند، شیلی، فرانسه و کره جنوبی پس از آن بهترین سرعت دانلود را ارائه می‌کنند.

جهت مشاهده تصاویر میبایست ثبت نام نمایید


افغانستان با میانگین سرعت دانلود 7.27 مگابیت بر ثانیه کندترین اینترنت موبایلی را در جهان دارد. فلسطین، ونزوئلا، غنا، تانزانیا، بنگلادش، سودان، سومالی، لیبی، تاجیکستان و سری لانکا پیش از افغانستان در انتهای لیست حضور دارند.

در بخش اینترنت ثابت کوبا با میانگین سرعت دانلود 4.01 مگابیت بر ثانیه کندترین اینترنت جهان را دارد. پس از آن ترکمنستان، یمن، سودان، گینه استوایی، افغانستان، گینه، موزامبیک، الجزایر، تونس و بروندی در رتبه‌های بعدی جای دارند.

جایگاه ایران در رده‌بندی اینترنت ماه سپتامبر​


در بخش اینترنت همراه ایران با میانگین سرعت دانلود 35.48 مگابیت بر ثانیه (معادل 4.435 مگابایت بر ثانیه) با 9 پله صعودی در جایگاه 71 از میان 138 کشور این لیست قرار گرفته است.

در بخش اینترنت ثابت اما قابل پیش‌بینی بود که وضعیت پس‌رفت کرده است. میانگین سرعت دانلود اینترنت ثابت ماه گذشته در ایران 21.36 مگابیت بر ثانیه (معادل 2.67 مگابایت بر ثانیه) بوده که با این سرعت کشورمان با 3 پله سقوط از میان 181 کشور در رتبه 137 قرار گرفته است.

برای مقایسه بد نیست بدانید در میانگین سرعت دانلود موبایل در ایران 27.02 مگابیت بر ثانیه و سرعت دانلود اینترنت ثابت 20.67 مگابیت بر ثانیه ثبت شده بود.

بیشتر بخوانید:


 
بالا