چند نکته بسیار مفید برای عزیزانی که می خواهند تجارت گوشی انجام دهند

fardinamiri

کاربر تازه وارد
ارسال ها
1
شهر
تهران
اعتبار
57
چند نکته بسیار مهم که هر تاجری باید قبل از مبادله کالا بداند
چند نکته مهم که باید در رابطه با ترخیص کالا بدانید!!
جهت مشاهده تصاویر میبایست ثبت نام نمایید


گمرک می تواند برای کسانی که قبلاً کالایی را ارسال نکرده اند، بسیار پیچیده باشد؛ اگر به دنبال صادرات کالا به خارج از کشور هستید یا می خواهید کالایی را به ایران وارد می کنید، مواردی که باید بدانید در اینجا آورده شده است:
ترخیص کالا از گمرک پیچیده است
فرآیند ترخیص کالا از گمرک فرایندی بیش ازعبور کالاها از مرزها است؛ تهیه و ارسال اسناد برای تسهیل صادرات و واردات الزامی است و این موارد هستند که بر پیچیدگی های ترخیص افزوده اند، پس در درجه اول در انجام فعالیت های تجاری باید اطلاعات کافی داشته باشید. البته دقت داشته باشید برخی قوانین در خصوص ترخیص انواع کالا ها مانند و دارویی با کالا های مانند آهن آلات تفاوت دارند.

مستندات زیادی برای بررسی وجود دارد
اسناد مشترک صادرات و واردات شامل گواهی مبدا، فاکتور فروش، لیست بسته بندی، صورتحساب حمل و نقل، بیمه، راه هوایی، بارگیری و موارد دیگر می باشد؛ در نتیجه یا باید بر همه ی اینها در حد لزوم آشنایی داشته باشید یا برای انجام این فعالیت ها از شرکت های ترخیص کالا و کمک بگیرید.
جهت مشاهده تصاویر میبایست ثبت نام نمایید


بار شما در هر کشوری که باشد باید از گمرک عبور عبور کند
هر کشوری روند و قوانین ترخیص کالا از گمرک مخصوص خود را دارد و قطعا قوانین و مقررات متفاوت خواهند بود. بنابراین، شما باید قبل از حمل کالای خود تحقیقات لازم را انجام دهید و ی مورد نظر را در کشور مقابل مطالعه فرمایید تا روند ترخیص وانتقال کالا با مشکل مواجه نشود.
پرداخت مالیات و عوارض گمرکی الزامی می باشد
اگر هنگام ورود محموله این مبلغ پرداخت نشده باشد، گمرک محموله را آنجا نگه می دارد؛ این می تواند برای شما بسیار گران تمام شود، بنابراین قبل از ارسال محموله خود، تمام هزینه های آن را پرداخت کنید.
مدت زمان لازم برای ارسال کالا به گمرک کشور و انتقال آن به مرز داخلی متفاوت است
هیچ محدودیت زمانی معین وجود ندارد؛ این فرایند بسیار وابسته به کالاهایی است که وارد کشور می شوند؛ به این معنی اگر کالاهای وارداتی یا صادراتی، محدودیت تاریخ مصرف دارند، باید سرعت انتقال تا تحویل محسابه و مقدمات آن فراهم شود.
کلیه کالاها تابع استانداردهای معاملاتی هستند
موارد خاصی وجود دارد که بیشتر از سایرین باید به آنها توجه شود، مانند باتری های لیتیوم، اسباب بازی ها برقی و وسایل الکترونیکی الکترونیک.
موارد خاص به مجوز های خاص وارداتی احتیاج دارند
مواردی که نیاز به مجوز های خاص دارند اغلب خطرناک هستند و نیاز به مقررات سنگین تری دارند. مثالها شامل مواد مخدر و مواد هسته ای و موارد این چنینی.
کالاها اگر به درستی بارگذاری شده باشند؛ می توانند فرایند انتقال را آسان کنند
بارگذاری نادرست می تواند منجر به جستجوهای گسترده در حمل و نقل شود، که می تواند منجر به تاخیر و هزینه های بیشتری شود.
جهت مشاهده تصاویر میبایست ثبت نام نمایید


انجام این فعالیت بهتر است به شرکت های ارائه دهده این خدمات، سپرده شود
اگر شخصی که اطالعات کافی ندارد، کارگزاری گمرکی خود را انجام دهد؛ می توانید با مشکلات متعددی روبرو شده و خسارات جبران ناپذیری به عمل آورد. یک فرستنده حمل و نقل قادر خواهد بود تا کلیه نیازهای مربوط به ترخیص کالای شما از جمله تنظیم هرگونه اسناد را مدیریت کند.
منبع خبر:
 
بالا