ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج 1 تا 20 از 20 مجموع
 1. #1
  تاریخ عضویت
  2008/07/10
  ارسالها
  463
  0

  پیشفرض تحلیل و تشریح انجام عملیات بر روی سیم كارت+کپی سیم کارت

  سلام
  با اجازه اساتید
  بر گرفته از 30morgh-gsm.com
  کپی سیم کارت
  چون تو 30مرغ به نتیجه نرسیدم گفتم در فارس ادامه بدم تا به کمک دوستان به مرحله اجرا برسیم.

  تحلیل و تشریح انجام عملیات بر روی سیم كارت

  بخش اول:

  آشنایی:

  در ابتدا در مورد سيم کارت بيشتر بدانيم:

  سيم کارت چيست؟
  آیا تا به حال به این مساله فکر کرده اید که چرا برای استفاده از شبکه موبایل حتما باید از قطعه ای به نامSIM Card استفاده کرد؟ و اساسا این قطعه کوچک چیست و چه قابلیتهایی دارد؟ یا این سوال که مگر در سیم کارت چه اطلاعاتی وجود دارد که می توان از آنها کپی برداری کرد؟


  سیم کارت یا واحد شناسایی مشترک (Subscriber Identity Module) یک تراشه حافظه قابل حمل است که در گوشیهای تلفن همراه و به منظور استفاده از سرویسهای شبکه مخابرات سیار استفاده میشود.


  این واحد حافظه همزمان با دیجیتال شدن شبکه های مخابرات سیار و ظهور نسل دوم این شبکه ها یعنی GSM در سال ۱۹۹۰ ارائه شد. در واقع سیم کارت یک هارد دیسک بسیار کوچک است که به صورت اتوماتیک با قرار گرفتن در هر گوشی موبایل فعال شده و اطلاعات مختلفی از جمله شماره تلفن، اطلاعات شبکهای مشترک، دفترچه تلفن، پیام های کوتاه و . . . . را در خود ذخیره می کند.


  با سیم کارت تلفن همراه Sim Cart - و خصوصیات فنی و چگونگی کارکرد آن بیشتر آشنا شویم(1)


  آیا تا به حال به این مساله فکر کرده اید که چرا برای استفاده از شبکه موبایل حتما باید از قطعه ای به نامSIM Card استفاده کرد؟ و اساسا این قطعه کوچک چیست و چه قابلیتهایی دارد؟ یا این سوال که مگر در سیم کارت چه اطلاعاتی وجود دارد که می توان از آنها کپی برداری کرد؟


  سیم کارت یا واحد شناسایی مشترک (Subscriber Identity Module) یک تراشه حافظه قابل حمل است که در گوشیهای تلفن همراه و به منظور استفاده از سرویسهای شبکه مخابرات سیار استفاده میشود.


  این واحد حافظه همزمان با دیجیتال شدن شبکههای مخابرات سیار و ظهور نسل دوم این شبکهها یعنی GSM در سال ۱۹۹۰ ارائه شد. در واقع سیم کارت یک هارد دیسک بسیار کوچک است که به صورت اتوماتیک با قرار گرفتن در هر گوشی موبایل فعال شده و اطلاعات مختلفی از جمله شماره تلفن، اطلاعات شبکهای مشترک، دفترچه تلفن، پیام های کوتاه و . . . . را در خود ذخیره می کند. به بیان دیگر سیم کارت نقش یک گذرنامه را بازی میکند که با ارائه آن میتوان از سرویس شبکه سیار کشورهای مختلف برای برقراری ارتباط استفاده کرد.


  سیم کارت Sim Cart - Subscriber Identity Module چیست؟


  تعریف اول از سیم کارت : سیم کارت Sim Cart - Subscriber Identity Module تراشه ای الکترونیکی است با حافظه دائمی اندک که از طرف مخابرات به مشترک ارائه می شود.مخابرات از طریق سیم کارت مشترک را شناسایی و امکان برقراری تماس را بوجود می اورد وهمچنین خدمات نیز ارائه می نماید. هرسیم کارت دارای یک شماره 11 رقمی می باشد که مخابرات امکان برقراری تماس و شناسایی کاربر را از طریق این شماره انجام می دهد.


  ماجول شناسایی مشترک (Subscriber Identity Module – SIM)


  تعریف دوم از سیم کارت : ماجول شناسایی مشترک (Subscriber Identity Module – SIM) یک کارت هوشمند قابل جابجا کردن برای تلفنهای موبایل میباشد. سیم کارتها بطور ایمنی کلید مشترک خدمات را که برای شناسایی یک تلفن موبایل استفاده میشود، ذخیره می نمایند. سیم کارتها به کاربران اجازه میدهند که بسادگی با جابجا کردن سیم کارت از یک تلفن موبایل و وارد کردن آن در درون یک تلفن موبایل دیگر تلفنها را تغییر دهند. در دنیای GSM استفاده از سیم کارتها اجباری است. مشابه سیم کارت در شبکه UMTS، یا سیستم جهانی ارتباطات راه دور موبایل (Universal Mobile Telecommunication System)، کارت مدار مجتمع شده جهانی (Universal Integrated Circuit Card – UICC) نامیده میشود، در جائیکه در تلفنهای متداول CDMA، (Removable User Identity Module – RUIM) نامیده میشوند.


  سیم کارت یا ماجول شناسایی مشترک (Subscriber Identity Module – SIM)


  تعریف سوم از سیم کارت : یک سیم کارت یا ماجول شناسایی مشترک (Subscriber Identity Module – SIM) یک تراشهء حافظهء قابل حمل میباشد که در برخی مدلهای تلفنهای موبایل (سلولی) استفاده میشود.سیم کارت باعث میشود که سوئیچ کردن به یک تلفن جدید به سادگی سیم کارت را از تلفن قدیمی در آوردن و در داخل تلفن جدید جای دادن، راحت و آسان باشد.


  اطلاعات سیم کارتهای تلفن همراه


  سیم کارت، اطلاعات شناسایی شخصی، شماره تلفن موبایل، دفترچه تلفن، پیامهای متنی و دیگر دیتا را نگه میدارد. به سیم کارت میتوان بعنوان یک دیسک سخت یا هارد دیسک مینی فکر کرد که بطور خودکار تلفنی را که به آن وارد شده، فعال میکند.یک سیم کارت میتواند بسیار سهل الااستفاده باشد. برای مثال اجازه دهید بگوییم که شارژ باتری تلفن شما در خانه دوستتان تمام میشود. با در نظرگرفتن این مسئله که هر دوی شما دارای تلفنهای بر پایهء سیم کارت میباشید، قادر خواهید بود که سیم کارت را به درون تلفن موبایل دوستتان وارد نموده و تماس تلفنی تان را برقرار سازید. کریر یا اپراتور شما این تماس را درست مثل اینکه از تلفن خودتان انجام میگیرد پروسس مینماید، از اینرو این مکالمه به حساب دوستتان محاسبه نخواهد شد.


  ظرفیت سیم کارت تلفن همراه


  سیم کارتها در انواع مختلف و با ظرفیتهای حافظهای متنوع در بازار موجود میباشند:

  سیم کارتهای ۱۶، ۳۲، ۶۴ و ۵۱۲ کیلو بایتی که موارد توزیع و استفاده آنها بستگی به گستردگی شبکه موبایل آن منطقه دارد. البته در حال حاضر سیم کارتهایی با حافظههای ۱۲۸ و ۵۱۲ مگا بایتی نیز به بازار ارائه شدهاند.

  سیستم عامل سیم کارت تلفن همراه

  یستم عامل سیم کارت در دو نوع جاوا و سیستم عاملهای محلی موجود است که نوع محلی، اختصاصی بوده و مبتنی بر نرم افزارهای مخصوص فروشندگان آن میباشد در حالی که سیم کارتهای جاوا، مبتنی بر زبان برنامه نویسی جاوا هستند و مهمترین ویژگی آنها عدم وابستگی به سخت افزار است.


  اطلاعات ذخیره شده در سیم کارت موبایل

  سیم کارت شامل اطلاعات بخصوصی از شبکه است که برای تصدیق، شناسایی و سرویسگیری مشترکان در شبکه مورد استفاده قرار میگیرند این اطلاعات عبارتند از :


  شماره شناسایی بین المللی مدار کارت (ICCID) :


  شماره شناسایی بین المللی مدار کارت (ICCID) : که در واقع شماره سریال سیم کارت میباشد، یک عدد ۱۹ یا ۲۰ رقمی است که بر روی بدنه سیم کارت نیز حک شده است.


  در شبکه هر اپراتور سیم کارتها با یک شماره یگانه و منحصر به فرد با عنوان شناسه بین المللی مشترک موبایل (IMSI) شناسایی میشوند که شبکه برای شناسایی، برقراری ارتباطات و سرویسدهی به مشترک از این شماره که توسط اپراتور بر روی سیم کارت ذخیره میشود، استفاده میکند. این شماره یک عدد ۱۵ رقمی است که ۳ رقم اول آن مشخص کننده کد موبایل کشور ( برای ایران ۴۳۲) ، دو رقم بعدی مشخص کننده کد شبکه موبایل (برای شبکه MCI کد ۱۱) و ۱۰ رقم آخر نیز شماره شناسایی مشترک موبایل است.


  کلید تصدیق یا (Ki) یکی دیگر از پارامترهایی است که در حافظه سیم کارت ذخیره میشود. این شماره که یک عدد ۳۲ بیتی یگانه بوده و برای هر سیم کارت متفاوت است، برای تصدیق و به رسمیت شناختن سیم کارت در شبکه مورد استفاده قرار میگیرد. این شماره همچنین در پایگاه داده شبکه ذخیره میشود.


  مروری مختصر بر فرآیند تصدیق مشترکین در شبکه، موارد کاربرد اطلاعات فوق را بیشتر مشخص میکند. با قرار دادن سیم کارت در گوشی تلفن همراه و روشن کردن آن در ابتدا، سیم کارت IMSI خود را برای به منظور تصدیق و سرویسگیری به شبکه ارسال میکند. سپس شبکه با جستجو در پایگاه داده خود شماره IMSI ارسال شده و Ki تخصیص داده شده به آن را پیدا میکند. ( در صورتی که شماره IMSI در پایگاه داده موجود نباشد، مشترک قادر به سرویسگیری نخواهد بود) سپس شبکه با تولید یک عدد تصادفی (Random) و ترکیب آن با Ki ، یک عدد جدید را تولید کرده و همزمان عددتصادفی خود را نیز برای مشترک ارسال میکند.


  سیم کارت نیز با در یافت این عدد، آن را با Ki ذخیره شده در خود ترکیب کرده و عدد حاصل را مجددا برای شبکه ارسال میکند. نهایتا شبکه دو عدد ترکیبی را با یکدیگر مقایسه میکند و در صورت تطابق، اجازه امکان استفاده از شبکه را برای سیم کارت مربوطه صادر میکند. این فرآیند کاربرد Ki و همچنین یکی از کاربردهای IMSI را در شبکه نشان میدهد.


  شناسه ناحیه مکانی :

  یکی دیگر از اطلاعاتی که در سیم کارت ذخیره میشود اطلاعات مربوط به جایگاه مشترک در شبکه است که از طرف شبکه برای هر سیم کارت ارسال شده و با نام شناسه ناحیه مکانی (LAI) شناخته میشود. شبکه هر اپراتور به نواحی مکانی مجزایی با نام Location Area تفکیک می شود که هر ناحیه دارای یک عدد یگانه و منحصر به فرد با نام LAI است. وقتی که مشترک ناحیه مکانی خود را به واسطه حرکت در شبکه تغییر میدهد، اطلاعات ناحیه جدید در سیم کارت ذخیره شده و برای شبکه ارسال میشود تا شبکه از آخرین موقعیت مکانی مشترک آگاه شود. در صورتی که گوشی موبایل خاموش شده و مجددا روشن شود، سیم کارت با بازیابی اطلاعات خود، به جستجوی آخرین LAI ذخیره شده میپردازد. این کار با جلوگیری از جستجو در کلیه فرکانسها، باعث تسریع در زمان برقراری ارتباط مشترک با شبکه خواهد شد.


  نام اپراتور (SPN) ، شماره تلفن مشترک، شماره مربوط به مرکز پیام کوتاه (SMSC) و سرویسهای ارزش افزوده (VAS) از دیگر اطلاعاتی است که بر روی سیم کارت ذخیره می شود.

  امکانات هرسیم کارت

  هر سیم کارت امکاناتی از قبیل حافظه دفترچه تلفن ؛ ذخیره Sms پیام کوتاه، کد Pin 1 ؛ puk 1، pin2، puk 2 ، کد Imsi می شود :

  حافظه دفترچه تلفن:

  توسط این قابلیت می توان در سیم کارتهای جدید حداکثر250حافظه دفترچه تلفن اضافه کرد(سیم کارتهای قدیم حدود 100 حافظه)  ذخیره Sms پیام کوتاه:

  با کمک این قابلیت می توان 20 پیغام نوشتاری در داخل سیم کارت ذخیره کرد.


  کد Pin 1 :

  در تمام سیم کارتها قابلیتی از بعد امنیتی لحاظ شده که می توان با تنظیمات داخل منو این گزینه را فعال کرد که در نتیجه پس از هر بار روشن کردن گوشی ، وارد کردن کد امنیتی به نام Pinضروری می باشد و چنانچه سه مرتبه این کد را اشتباه وارد کنیم دستگاه از ما کد بالاتر به نام Puk 1 را درخواست می کند(حتی اگر سیم کارت را در داخل گوشی دیگری بگذاریم)


  puk 1:

  این کد فقط بر روی سند موبایل و همچنین سیستم های کامپیوتری مخابرات قرار دارد و به هیچ عنوان نیز قابل تغییر نمی باشد و هر سیم کارت Puk مربوط به خود را دارد وجهت باز کردن قفل سیم کارت چنانچه Pin را سه مرتبه اشتباه وارد کنیم استفاده می شود و اگر ده مرتبه Puk را نیز اشتباه وارد کنیم سیم کارت کاملا از کار می افتد و منو نیز اجرا نمی شود ، اطلاعات سیم کارت از بین می رود که اصطلاحا به این حالت سوختن سیم کارت می گویند. و باید آنرا تعویض کرد.


  pin2

  قابلیت هایی در سیم کارت وجود دارد که جهت فعال یا غیر فعال کردن آنها نیاز به Pin2 میباشد که مهمترین قابلیت آن در ایران قفل کردن سیم کارت جهت تماسهای خروجی می باشد چنانچه Pin2 را سه مرتبه اشتباه وارد کنیم دقیقا مانند Pin1 عمل می کنیم.

  puk 2

  جهت باز کردن Pin2 استفاده می شود و اگر ده مرتبه اشتباه وارد شود سیم کارت بالا می آید ولی قابلیتهایی که با Pin2 کنترل می گردد دیگر قابل کنترل و تغییر نمی باشد.

  کد Imsi

  این کد،سریال سیم کارت جهت شناسایی برای شبکه می باشد وهمچنین غیر قابل دیدن و تغییر می باشد هرسیم کارت کد Imsi مخصوص به خود را دارد و هر بار که گوشی را روشن می کنیم و همچنین هنگام در خواست تماس،دریافت تماس و Sms این کد جهت ثبت استعلام برای شبکه ارسال می گردد.

  پایه های سیم کارت:


  1-clk

  جهت تامین اسیلاتور سیم کارت به کار می رود و در واقع داخل گوشی فرکانس مورد نیاز سیم کارت تولید می شود و از این پایه به سیم کارت ارائه می گردد.

  2-rst

  به هنگام روشن شدن گوشی و همچنین ذخیره کردن و خواندن اطلاعات بر روی سیم کارت یک پالس مربعی وارد این پایه می شود و سیم کارت را جهت اجرای مجدد Reset می کند.

  اندازه استاندارد سیم کارت تلفن همراه


  سیم کارتها در 2 اندازه استاندارد موجودند. اولی به اندازه یک کارت اعتباری (76/0 * 98/53 * 60/85) میلی متر و جدیدتر آن، نسخهء مینیاتوری متداول میباشد که دارای 25 میلی متر پهنا و 15 میلی متر ارتفاع و یک ضخامت76/0 میلی متر است.


  سیم کارت W-SIM


  یک سیم کارتی میباشد که فن آوری سلولی هسته را در درون خود کارت مجتمع میسازد.


  GSM11.11


  خصوصیات ماجول شناسایی مشترک (SIM) – رابط تجهیزات سیم کارت موبایل (SIM-ME) میباشد.


  دلايل خرابي سيم کارت

  سيم کارت به دلايل مختلف ممکن است دچار اشکال شده و از حالت سرويس دهي خارج شود که اين دلايل مي تواند شامل موارد زير باشد.
  1- وارد کردن اشتباه 3 بار متوالي e Pin Cod توسط مشترک که با استفاده از کليدPuk 1 قابل بازيابي است و د ر صورت 10 بار اشتباه واردکردنPuk سيم کارت بلوکه شده(مي سوزد) و غير قابل استفاده مي شود.
  2- قطع ازHLR به دليل عدم پرداخت قبض مشترک و يا دريافت شکايت
  3- پر شدن شمارنده سيم کارت؛ در برخي از سيم کارت هاي به دلايل امنيتي شمارنده اي وجود دارد که پس از چند سال استفاده از سيم کارت ممکن است شمارنده پر شده و سيم کارت در شبکه Update نشود در اين حالت بايد سيم کارت تعويض شود.
  4- عدم انطباق با گوشي؛ ممکن است سيم کارت کاربر به دليل تنوع گوشي ها و رشد سرويع تکنولوژي ساخت گوشي، با برخي از گوشي ها به درستي کار نکند ، دراين حالت نيز با مراجعه به دفاتز مشترکان به همراه گوشي، سيم کارت و شناسنامه سيم کارت، به صورت رايگان تعويض مي شود.

  بخش دوم تشریح عملیات:

  حال چگون میتوان بر روی یک سیم کارت انجام عملیات نمود؟

  جواب ساده است:

  با دانسته های که در بخش اول خواندیم میتوان به این مهم پی برد که کار بروی چنین قطعه ای کار دشواری نمیباشد.


  و میتوان با اتصال سیم کارت به یک نرم افزار ادیتور به راحتی میتوان بر روی سیم کارت انجام عملیات نمود.

  برای این کار شما نیاز به یک سیم ریدر داشته:

  سیم ریدر یا به عبارتی همان دانگل جف که آن نیز سیم ریدر است که شناسه قفل سخت افزاری نرم افزار جف در آن خلاصه شده است.


  منبع: دکتر سید علی موسوی

  ------------------------------------------------------
  حالا سوال من
  من سیم کارتهای قدیمی همراه اول رو با دستگاهی که دجان با super sim ساخته بود کپی میگرفتم. می خوام از 919 و 935 خودم کپی بگیرم که چندتا گوشی حمل نکنم. لطفا راهنمایی بفرمایید.
  در ضمن بعد از اینکه صدای کپی کردن سیم کارتها در اومد همراه اول با ورژن 2 نرم افزار سیم کارت .سیمهایی داد بیرون که موقع خواندن Ki داخل دستگاه . Ki پیدا نمی شد و اون سیم دیگه آنتن نمیداد و باید تعویض می شد چون نرم افزارهای موجود قابلیت خواندن سیم کارتهای ورژن یک رو داشتند. ولی سیم کارت ایرانسل من چیزیش نشد.
  آخرین ویرایش توسط imsi در تاریخ 2009/04/16 انجام شده است علت: پاره ای تغییرات
 2. #2
  تاریخ عضویت
  1970/01/01
  موقعیت
  نگین سبز استان زنجان شهرستان خرمدره
  ارسالها
  110
  0

  پیشفرض

  با سلام من هم از دوتا دستگاه برای کپی استفاده می کردم sim max و
  super sim ولی در حال حاظر هیچ کدام از انها جواب نمی دهد
 3. #3
  تاریخ عضویت
  1970/01/01
  موقعیت
  بندر انزلی
  ارسالها
  874
  0

  پیشفرض

  من هم استفاده میكردم از سیم مكس ولی مشكل اینه كه الان سیم كارت خام تو بازار نیست واسه سیم مكس
  If you like my post,pressThanks Button
 4. #4
  تاریخ عضویت
  2008/07/10
  ارسالها
  463
  0

  پیشفرض

  سلام
  در جواب دوستان باید بگم شما به سوال بنده دقت نفرمودید. من که گفتم ایرانسل و همراه اول و تالیا و دیگر اپراتورهای جهان از v1.0 بخاطر امنیت پایینش که با ابتکار دجان براحتی کد KI بدست میامد استفاده نمیکنند.
  حال باید دستگاهی بسازیم که قادر به خواندن KI از روی سیم کارتهای موجود با V2.0 باشد و فکر میکنم که ساخته شده چون چند تا نقشه رو فرومهای خارجی پیدا کردم ولی جواب نداد. در ضمن سیم کارت خام سوپرسیم 20.000 تومان پارسال فراوان بود که 16تا شماره ذخیره میکرد.
 5. #5
  تاریخ عضویت
  2009/04/05
  ارسالها
  5
  0

  پیشفرض magicsim

  بد نیست یک سری هم به این ادرس بزنید( www.magicsim.com)
  چون من با این نرم افزار کار کردم و مشکلی با رید گرفتن سیم ایرانسل واکثر سیم کارتهای جدید نداره و خواندن سیم را به طور کامل انجام میده و هیچ مشکلی هم برای سیم تا حالا برای من ایجاد نکرده (جز در یک مورد) البته من با ریدر خود این شرکت کار میکنم اما تنها موردی که هست مشکل سیم خام مخصوص خود magicsim است که فعلا گیر نمی اید .
  اگر از دوستان کسی اطلاعی از امکان تهیه این سیم به هر نحو را دارد ممنون میشم که راهنمائی کند.
 6. #6
  تاریخ عضویت
  2007/01/09
  موقعیت
  شیراز
  ارسالها
  9,362
  0

  پیشفرض

  آیا منظور شما این محصول میباشد؟
  http://www.magicsim.com/dual-sim/pro...troduction.htm
 7. #7
  تاریخ عضویت
  2008/08/08
  ارسالها
  214
  0

  پیشفرض

  از دوستان کسی برنامه سیم ریدر برای شناسائی pin رو داره . چون من در سایت پیداش نمیکنم وبا جف هم کار کنه
 8. #8
  تاریخ عضویت
  2008/07/10
  ارسالها
  463
  0

  پیشفرض

  سلام
  دوآل سیمو با کپی سیم کارت اشتباه نگیرید!!
  با دوآل سیم میشه دو سیم کارتو با جدا کردن قسمت فلزی سیم و قرار دادن در اون تبدیل و در یک گوشی استفاده کرد و هر دو سیم بطور همزمان فعال نمیشند چون در گوشیهای معمولی یک فرستنده و گیرنده وجود دارد. یعنی برای استفاده از هر کدام، از منوی داخل گوشی که با قرار گرفتن اون تبدیل در داخل گوشی، منوش فعال میشه سوئیچ کرد.

  -------------------------------------
  جناب nezam1980
  لطفا توضیح بیشتری راجبه اون نرم افزاری که برای کپی استفاده نمودید بفرمایید، منکه تو اون سایت راجبه کپی چیزی ندیدم.

  -------------------------------------
  جناب infocellrm
  پین کد رو نمیشه با هیچ برنامه ای پیدا کرد چون این طوری امنیت از بین میرفت، یعنی اساس طراحی سیم کارت این بوده که راهی برای پیدا کردن کدهای ورودی وجود نداشته باشه، بخاطر همینه که بهش میگن کارت هوشمند. سلسله مراحل امنیتیش و فلورچارت کارشو تو یه جایی خوندم ولی الان حضور ذهن ندارم، اگه سایتشو پیدا کردم حتما میگم.

  با تشکر از توجه همکاران.
 9. #9
  تاریخ عضویت
  1970/01/01
  موقعیت
  نگین سبز استان زنجان شهرستان خرمدره
  ارسالها
  110
  0

  پیشفرض

  من تمامی ورژن های sim maxدارم ولی هیچ کدوم جواب نمیده
 10. #10
  تاریخ عضویت
  2008/07/10
  ارسالها
  463
  0

  پیشفرض

  سلام
  جناب behnammobilembh عزیز به غیراز نرم افزار به سخت افزاری نیاز هست که با فرکانس و سرعت کاری سیم کارت مورد نظر همخوانی داشته باشد.
 11. #11
  تاریخ عضویت
  2007/01/09
  موقعیت
  شیراز
  ارسالها
  9,362
  0

  پیشفرض

  بزودی محصول زیر در فروشگاه آنلاین عرضه خواهد گردید.

  توانایی استفاده از 2 سیم كارت مختلف روی یك گوشی
  (این محصول با كپی سیم كارت تفاوت دارد) 12. #12
  تاریخ عضویت
  2007/07/24
  ارسالها
  3,568
  6

  پیشفرض

  آيا هر دو همزمان با هم كار مي كنند؟
 13. #13
  تاریخ عضویت
  2009/04/05
  ارسالها
  5
  0

  پیشفرض نحوه کار بامولتی سیم

  جناب imsi عزیز
  من هیچ منظوری راجع به کیت دو سیم کارته نداشتم .در سایتی که گفتم به تب multi-sim رفته وجزئیات کامل و نرم افزار مربوطه با قابلیت دانلود با ورژن های مختلف را پیدا می کنید.
  علت وجود ورژن های مختلف تفاوت در عملکرد برنامه است.یعنی بر اساس تجربه شخصی خودم بعضی از سیم کارتهای همراه اول فقط با یک ورزن خاص قابل رید گرفتن هستند.نکته جالب این نرم افزار قابلیت تست سیم کارت جهت رید است .بدان معنا که در صورتی سیم کارت قابلیت کپی برداری را با این ورژن نداشته باشد در حالت تست که دقیقا کلیه مراحل واقعی را با همان مدت زمان (حدود 30 الی 45 دقیقه) طی میکند:اما هیچ مشکلی برای سیم ایجاد نمی کند .
  در ضمن من از سیم 919 هم رید گرفتم و مشکلی هم بروی سیم ایجاد نشد.
  ضمنا تفاوت دیگر ورژن های برنامه در قابلیت رایت بروی سیمکارت های ارائه شده از سوی خود شرکت است .چون سیم کارتها بسته به قیمت قابلیت های نظیر تعداد لاین های قابل رایت از 4 خط تا 25 خط دارا هستند.
  نحوه کار برنامه بدین صورت است که پس از رید گرفتن از KI سیم که همان طور دوست خوبمان در اول تاپیک توضیح دادند :فایل با پسوند DAT میسازد که این فایل اطلاعات سیم بر اساس سیستم کدینگ میباشد و به نظر من در صورت داشتن اطلاعات کافی از این سیستم امکان رایت شماره های دیگر بدون کپی از انها دور از عقل نمی باشد و یا حتی در صورت داشتن رنج سیم کارت مورد نظر شاید امکان رایت شماره دلخواه هم وجود داشته باشد که البته این کار فوق تخصصی می باشد که بعید میدانم کسی در کشور خودمان کسی بر روی این قضیه وقت صرف کرده باشد.
  در ادامه بحث عمل رایت بر خلاف رید خیلی سریع در عرض چند ثانیه فقط بروی سیم مخصوص صورت می گیرد.
  پس از قرار دادن مولتی سیم (سیم کارت) بر روی گوشی در منوی گوشی گزینه STK اضافه میشود که در یک گزینه خطهای رایت شده را نشان میدهد که با انتخاب هر کدام خط مورد نظر فعال شده وخط قبلی خاموش میشود.در این سیستم در آن واحد فقط یک خط فعال است .و میتوان تنها قابلیت این سیستم را فقط در سوئیچ سریع خط بدون خاموش و روشن شدن گوشی و داشتن انبوهی از شماره های خود بر روی یک سیم کارت را بر شمرد.
  حال چند سوال پیش می اید
  1- هزینه مکالمات
  شما با هر خطی که فعال میشوید کلیه هزینه های تماس پیام دیتا و... به حساب همان خط بوده.
  2- نحوه زنگ خوردن
  در صورتی که هم سیم اصل وهم سیم کپی فعال باشند در موقع دریافت تماس خطی که سیگنال بهتر ویا اخرین رجیستری در شبکه را انجام داده باشد زنگ می خورد و هیچ گاه هم زمان هر دو زنگ نمی خورند.
  3-نحوه شماره گیری
  برای شماره گیری هیچ موردی ندارد تنها اینکه در صورت مکالمه یکی از سیم ها به محض انجام شروع مکالمه سیم دیگر مکالمه فرد اولی قطع می شود.
  قابلیت دیگر مولتی سیم قابلیت زمان بندی خط فعال است که میتوان با تنظیمات مربوطه بطور اتوماتیک طبق برنامه زمان بندی خط ها را سوئیچ کرد.
  در ضمن ذکر این نکته اینجا ضروری می بینم و آن در مورد استفاده صحیح و قانونی از امکانات و مباحث گفته شده می باشد .به امید انکه دوستان به نحوی استفاده کنند که هیچ یک از هم وطنان عزیز در این قضیه متضرر نشوند.
 14. #14
  تاریخ عضویت
  2007/01/09
  موقعیت
  شیراز
  ارسالها
  9,362
  0

  پیشفرض

  نقل قول ارسالی توسط banehjok مشاهده موضوع
  آيا هر دو همزمان با هم كار مي كنند؟
  خیر, هر دو سیم كارت همزمان كار نمیكنند. بلكه در منوی گوشی شما یك منوی دیگر اضافه خواهد شد كه با استفاده از آن میتوانید بین دو سیم كارت سویچ كنید.
 15. #15
  تاریخ عضویت
  2008/07/10
  ارسالها
  463
  0

  پیشفرض

  با سلام
  جناب nezam1980 عزیز ممنون از راهنمایی جنابعالی
  برنامه Magicsim رو تو اینترنت پیدا نکردم، اگه آدرسی برای دانلود یا خرید دارید لطفا بفرمایید، یا اگه راهی برای گرفتن برنامه از جنابعالی هست بفرمایید. با تشکر
  در ضمن من شهریار هستم.
 16. #16
  تاریخ عضویت
  2008/03/10
  موقعیت
  یه گوشه خلوت شیراز
  ارسالها
  1,170
  0

  پیشفرض

  با سلام خدمت دوستان عزیز و مهربان در مورد مقاله بالا که نویسنده آن بنده حقیر بود که در مدت 2 سال وقت برای پروزه و ترز دانشجوی آن را در 357 صفحه گرد آوری نمودم وخلاصه از مطالب کاربردی آن را برای دوستان قرار دادن که ریز سنجی دوست عزیزمان جناب imsi مرا بیاد سوالات 3 سال پیش انداخت در مورد اینکه با یک سیم کارت تعدادی سریال نامبر اتصال بشبکه داشته باشیم چیز دور از ذهنی نمی باشد و قابل دسترس اما نکته این است که در شبکه های سلولی و به همراه در دستگاه جهت دتکت کردن و تحلیل اطلاعات و موضوع جابجایی قابلیت همزمانی اتصال نیاز یه تمامی اجزا بعبارتی سی پی بود بطور مثال در گوشی های چینی که تحت عنوان دوسیم کارته ارائه میگردد. یا هر برند دیگری اگر در ساختمان 2 سی پی یو وجود داشته باشد میتوانید امکان ارتباط هم زمان داشته در غیر این صورت از قابلیت مستر و اسلیو استفاده میگردد.
  در مورد رید و رایت بر روی سیم کارت خام
  که کاربر عزیز nezam1980 تحلیل جالب داشته نظر دوستان نسبت به این موضوع جالب مینمایم
  (Ki) یکی دیگر از پارامترهایی است که در حافظه سیم کارت ذخیره میشود. این شماره که یک عدد ۳۲ بیتی یگانه بوده به عبارتی منحصر به فرد بودن آن و برای هر سیم کارت متفاوت است داستانی شبحه سریال BB5ها اما این کجا و آن کجا که سریال در حالت دیفالت 123 است اما با رایت فایل ارپی ال مجدد باز گردانیب میشود که کار آن در سیم کارت، برای تصدیق و به رسمیت شناختن سیم کارت در شبکه مورد استفاده قرار میگیرد. این شماره همچنین در پایگاه داده شبکه ذخیره میشود. که محوریت امنیت در سیم کارت ها میباشد.وقتی شما سیم کارت را سوازنده و نوع دریافت میکنید در سیم جدید این بخش نوشته میشود که در کاری که دوستان انجام میدهند همین بخش خوانده و نوشته میگرد اما داستان در جای دیگریست
  که رابطه مستقیم Ki) با بخش با نام Imsi دارد
  Imsi
  این کد،سریال سیم کارت جهت شناسایی برای شبکه می باشد وهمچنین غیر قابل دیدن و تغییر می باشد هرسیم کارت کد Imsi مخصوص به خود را دارد و هر بار که گوشی را روشن می کنیم و همچنین هنگام در خواست تماس،دریافت تماس و Sms این کد جهت ثبت استعلام برای شبکه ارسال می گردد. که بصورت دیفالت در هر سیم کارت ها اپراتور ها بوده

  و در مجموعه نتوانستن نتوشتن این بخش و خوانده شدن آن در نرم افزار ها به این علت قابلیت رید و رایت مجدد مقدور نمیباشد.

  مروری مختصر بر فرآیند تصدیق مشترکین در شبکه،
  موارد کاربرد اطلاعات فوق را بیشتر مشخص میکند. با قرار دادن سیم کارت در گوشی تلفن همراه و روشن کردن آن در ابتدا، سیم کارت IMSI خود را برای به منظور تصدیق و سرویسگیری به شبکه ارسال میکند. سپس شبکه با جستجو در پایگاه داده خود شماره IMSI ارسال شده و Ki تخصیص داده شده به آن را پیدا میکند. ( در صورتی که شماره IMSI در پایگاه داده موجود نباشد، مشترک قادر به سرویسگیری نخواهد بود) سپس شبکه با تولید یک عدد تصادفی (Random) و ترکیب آن با Ki ، یک عدد جدید را تولید کرده و همزمان عددتصادفی خود را نیز برای مشترک ارسال میکند.

  همین سیستم نیز در ارپی ال نیز داشته تصادفی انتخاب شدن اعداد

  سیم کارت نیز با در یافت این عدد، آن را با Ki ذخیره شده در خود ترکیب کرده و عدد حاصل را مجددا برای شبکه ارسال میکند. نهایتا شبکه دو عدد ترکیبی را با یکدیگر مقایسه میکند و در صورت تطابق، اجازه امکان استفاده از شبکه را برای سیم کارت مربوطه صادر میکند. این فرآیند کاربرد Ki و همچنین یکی از کاربردهای IMSI را در شبکه نشان میدهد.

  که باز غیر ممکن غیر ممکن است

  موفق پیروز باشید.
  آخرین ویرایش توسط dr_moosavi در تاریخ 2009/04/21 انجام شده است
 17. #17
  تاریخ عضویت
  2008/07/10
  ارسالها
  463
  0

  پیشفرض

  سلام به همگی
  جناب آقای دکتر موسوی باعث افتخار منه که ما را از اطلاعات و تجربیات گرانبهایتان بهره مند می فرمایید.
  من دستگاه super sim دارم ولی نرم افزارش ورژن یک رو میتونه بخونه، اگه برای جنابعالی مقدوره در مورد نرم افزار و سخت افزاری که بتونه ورژن 2 رو بخونه ، راهنمایی بفرمایید. البته جناب nezam1980 فرمودند با Magicsim موفق به خواندن و نوشتن ورژن 2 شدند ولی فعلا در اینترنت موجود نیست.
 18. #18
  تاریخ عضویت
  2008/07/10
  ارسالها
  463
  0

  پیشفرض

  سلام
  مهندسایی که دستگاه کپی سیم کارت دارند حتما با این نرم افزار تست کنند و حتما نتیجشو اعلام کنند.
  این نتیجه 48 ساعت جستجو است. البته ورژنش قدیمیه ولی جدیدشو نتونستم پیدا کنم.
  با PK جف نتونستم کانکت بشم ولی با super sim شد ولی ناقص.
  سایتش برزیلیه.
  xsim professional 0.9
  http://www.endorasoft.es/download/xsim.zip
  endorasoft.es/download/xsim.zip
  اگر آدرسی برای تهیه دستگاه کپی سیم کارت در جمهوری سراغ دارید مرحمت بفرمایید.
  اینم عکس آخرین ورژنش


  من توی فرومهای خارجی این اصطلاحو COMP 128 V2 زیاد دیدم. استادان گرامی اگه اطلاعاتی دارند لطف بفرمایند.
  آخرین ویرایش توسط imsi در تاریخ 2009/04/27 انجام شده است
 19. #19
  تاریخ عضویت
  2008/07/10
  ارسالها
  463
  0

  پیشفرض

  سلام
  من امروز کل جمهوری - پاساژ توکل - پاساژ علاالدین 8طبقه - پاساژ امجد رو گشتم دریغ از یک سیم کارت خام، چه برسه به ریدرش.
  خریدار هر تعداد دستگاه کپی سیم کارتهای ایرانسل و همراه اول + هر تعداد سیم کارت خام با هر نوع حجم با بالاترین قیمت. پیغام خصوصی بدهید. دیر بجنبید میرم تایلند اونجا فتو فراوونه.
 20. #20
  تاریخ عضویت
  2008/07/10
  ارسالها
  463
  0

  پیشفرض

  سلام
  بر گرفته از phalls.com درباره الگوریتم Comp 128-v2

  مقدمه ای بر الگوریتم Comp v2
  سیم کارت های تالیا از الگوریتم Comp v2 128bit استفاده می کنند که خواندن KI در این نوع از سیم کارتها کمی دشوار تر است.
  امروزه اکثر شرکتهای پیشرفته در زمینه تلفن سیار با توجه به پیدا شدن الگوریتم v1 در چند سال اخیر از v2 جهت سیم کارتهای مشترکین خود استفاده می کنند.
  درسیم کارتهای v1 به راحتی توسط یک کارت ریدر فونیکس با کریستال 3.5 می توان به KI دسترسی پیدا کرد ولی در V2 این امر به سادگی میسر نیست .
  مشکل اساسی که بر سر پیدا کردن KI در V2 وجود دارد ساخت یک کارت ریردر مجزا می باشد .
  این کارت ریدر که حدود 10 ماه پیش در یکی از فرومهای زیر زمینی مطرح شد ESR12-52نام داشت که
  کریستال مورد استفاده در آن از نوع 42.85 MHZ بود. ولی با توجه به سرمایه گذاری بزرگی که پروایدر ها بر روی V2 انجام داده اند این بحث فقط با ارائه یک نرم افزار مشترک توسط Dejan (ابداء کننده الگوریتم خواندن KI توسط فونیکس ) و شخصی به نام ALEX محدود شد .
  پس از جستجوی زیاد عکسی از ESR 12-52 پیدا کردم که فکر می کنم سازنده 2 چیپ Atmel microcontrollers را از مدار برای جلو گیری از کپی جدا کرده بود.
  و اونو به قیمت 126 دلار برای فروش گذاشته بود. ولی بعد از مدتی سایت مورد نظر از دسترس خارج شد.
  (احتمالا از تمهیدات شرکتهای تلفن همراه بود).
  در کل با توجه به بحث های انجام شده بوسیله این نوع کارت ریدر، به راحتی و ریسک کمتر می توان از روی سیم کارت کپی نمود.
  در پایان از دوستان علاقه مند درخواست می شود این بحث رو با ارائه مطالب علمی و تخصصی و به زبان ساده ادامه دهند.

  http://www.phalls.com/showthread.php?t=8516
  phalls.com/showthread.php?t=8516

  اگه حصلشو داشتین به این سایت هم سر بزنید، البته قدیمیه.
  http://www.kiscan.net
  kiscan.net
  آخرین ویرایش توسط imsi در تاریخ 2009/04/30 انجام شده است
نمایش نتایج 1 تا 20 از 20 مجموع

کلمات کلیدی این موضوع

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •